Eufòria

El programa s'emet
Cada divendres, nova gala

16 concursants competeixen per convertir-se en l'artista més complet de Catalunya en la tercera edició d'"Eufòria". Per això treballen setmanalment una cançó com a solistes, a més de fer les segones veus dels temes dels seus companys.

El resultat d'aquesta feina d'equip ens sorprèn cada nit de divendres, quan els concursants pugen a l'escenari i s'enfronten al veredicte del jurat en les populars gales setmanals.

Marta Torné i Miki Núñez són els presentadors. Tots dos condueixen les gales en directe. Unes gales que, tot i que mantenen l'essència del format, compten aquest any amb grans novetats.

En l'edició d'enguany, hi ha dues cares noves en l'equip de preparadors: Alfons Nieto, nou preparador d'interpretació, i Natalia Palomares, la nova coreògrafa del programa. L'equip el completen Daniel Anglès, que dirigirà els assajos i serà el cap de preparadors; Clara Luna, preparadora de veu i assessora musical, i Jordi Cubino, que repeteix com a productor musical del concurs de talents de 3Cat.

 

Crèdits

Direcció Sergi Arévalo

Realització 3Cat Josep M. Salat

Producció 3Cat Roser Sancho

Producció Veranda Sílvia Fortuny

Producció artística i disseny de realització Jordi Fàbregas

Producció executiva 3Cat: Cristian Trepat, Mario Daza

Producció executiva Veranda: Ignasi Comillas, Tono Hernández

Subdirecció: Verónica Rama

Coordinació de continguts 3Cat: Irma Pina

Cap de producció Veranda: Emma Martínez

Subdirecció artística: Óscar Lorca

Coreografia: Natalia Palomares

Ajudant de coreografia: Josh Huerta

Cap de coach: Daniel Anglès

Coach vocal: Clara Luna

Coach d'interpretació: Alfons Nieto

Productor musical: Jordi Cubino

Muntatge: Luis Calvo (AMMAC), Matías Fernández (AMMAC), Jordi Gallofré (AMMAC)

Guió: Gisela Benet

Coordinació de redacció: Carlos Sanandrés

Equip de redacció: Berta Aliaga, Marina Borrell

Continguts digitals Veranda: Roger Juanola, Nure Riera, Nadine Romero

Realització Veranda: Adrià Pujol

Ajudants realització 3Cat:  Elsa Sabater, Josep Surroca, Albert Timoneda

Ajudants de producció 3Cat: Pilar Senillosa, Anna Yvern

Equip de producció Veranda: Arnau Catalán, Diana Martínez, Ignasi Oromí, Alba Pérez, Aina Sarret, Marina Vidal

Direcció de fotografia: Domènec Gibert

Disseny d'il·luminació: Carles Calpe

Disseny d'espai: Santi Traïd, Mònica Garrigó

Disseny de so: Llorenç Gómez

Producció musical: Aurha Studios, London Sound Studios

Gestió de llicències i assessorament musical: JBC

Grafisme: Àngels Pons, Aina Rosell

Escenografia digital: Merlí Visual

Cap de muntatge: Gemma Pastor

Muntatge: Sònia Buj, Hector Mora

Muntatge 3Cat: Maria Josep TubellaMuntatge musical: Joan Roy

Ambientació: Rafel Vives

Ajudant d'ambientació: Pablo López

Regidors: David Romero, Pilar Carrascal

Ballarins: Santi Aylon, Francesca Clemente, Yeray Gil, Víctor Guillén, Yelizabeta Niebotova, Marina Pedrosa, Alvaro Sellés

Disseny de vestuari presentadors, jurat i coach 3cat​: Marta Ventosa

Ajudants de vestuari 3cat: Patricia Baz, Núria Casafont

Disseny de vestuari concursants Veranda: Mariona Mas

Ajudant de vestuari Veranda: Núria Merseguer

Auxiliars de vestuari Veranda: Suhaila Riahi, Xavi Barranco, Laura Pratsobrerroca, Marta Ávila, Pamela Simoes, Laia Olivares

Disseny de caracterització: Assumpta Solé, Sílvia Arenós

Perruqueria: Alessandro Ferreri, Margalida Font, Àurea Martí, Gema Pérez 

Maquillatge: Maria Josep Figueroa, Ester Osuna, Aina Vela 

Coordinadora de públic: Marina Vidal 

Animador de públic: Albert Roig 

Producte digital 3cat: Gemma Ferrando, Eduard Cucurella 

Continguts digitals 3cat: Cristina Alemany, Évelin Pérez, Èric Pujol 

Assessorament lingüístic: Anna Vila 

Cap tècnic: Jordi Soler 

Encarregat tècnic: Jaume Teruel 

Encarregat de plató: Vicenç Fonollosa 

Tècnic d'il·luminació: Joaquim Pascó 

Tècnics de so: Francesc Clèries, Jordi Mas, Toni Rodríguez 

Control de càmeres: Joan Ramon Manchado, Montserrat Novoa 

Tècnics VTR: François Clamour, Josep Garrido 

Mescladors: Roger Blanes, David González 

Operadors de càmera: Josep Argemí, Francesc Canals, Robert Díaz, Oriol Echeverria, Jordi Maureta, Lluís Merino, Walter Ojeda, Ignasi Pastori, Robert Sans 

Operadors steadicam: Carlos Rodríguez, Joan Marc Sastre 

Operador de polecam: Cristian Martínez, Oriol Llopis 

Operador de taula de llum: Albert Martí 

Operadors de Blackfish: Xavi Borràs, Adrià Buxeda 

Operadors de grua: Óscar Puente, Sergio Reyes, Marc Ros 

Tècnic RF: Jonatan Gonzalez 

Sonorització Solfesa: Enric Vinyeta, Martí Guerrero, Oscar Camí, Guillem Aspa 

Il·luminació Arcoiris: Andrés Garcia, Cesc Fabregat, Alexis Macias, Davide Scrufari, Rafael Castro 

Tècnics pantalles Làser: Josep Alama, Martí Piñeiro 

Operador de caràcters: Toni Rosado 

Auxiliars tècnics: Albert Berbois, Francesc Casteràs, Emili González, Òscar Ramón Guillén, Marc Hernández, Laura Torres, Jordi Urgell, Aleix Vilardosa 

Auxiliars d'escenografia: Martinique 

Hostes i hostesses: Roser Brugarolas, Andrea López, David Navarro, Sara Montes, Anna Urbina 

Direcció de fotografia Veranda: David Bretones 

Operador de càmera Veranda: David Panxa Fàbregas 

Enregistrament i postproducció de so: La Fábrica de Carbón 

Becaris de producció Veranda: Carlota Bordoy, Ingrid Jané 

Becaris de transmèdia Veranda: Mireia Cots, Marc Escribano,Adrià Pardo 

Becàries de vestuari Veranda: Júlia Domínguez, Mireia Sansaloni, Ivan Pereira, Stella Pacheco 

Becària de realització 3cat: Helena Vallhonrat 

Beca Carnet Jove de realització: Guillem Muné 

Beca Carnet Jove d'ambientació: Elisabet Rovira 

Beca Carnet Jove de maquillatge: Gemma Vidal 

Beca Carnet Jove de vestuari: Ariadna Martínez 
"Eufòria" és una producció de 3Cat amb la col·laboració de Veranda Media.