Barça

Arrenca el Bus de Campions del Barça, que passarà per 110 localitats catalanes

Els títols que el Barça ha aconseguit aquest any comencen aquest dimecres un viatge arreu del territori català per compartir amb l'afició els èxits d'un any perfecte. El Bus dels Campions acostarà les copes de la temporada a 110 poblacions, coincidint amb els 110 anys de l'entitat blaugrana. La primera parada és al Camp Nou. Tots aquells que ho vulguin podran visitar aquesta exposició itinerant i fotografiar-se amb les copes. Ara bé, només n'hi haurà cinc. Falta la del Mundial de Clubs, perquè la FIFA no autoritza a fer una rèplica d'aquest trofeu. Aquells que vulguin veure el títol més recent aconseguit pel Barça poden fer-ho al Museu del club.
Llista de poblacions i horaris d'exhibició del Bus dels Campions 2009:

30 de desembre (10 h a 19 h) Camp Nou

2 de gener (10 h a 14 h) Piera

2 de gener (17 h a 21 h) Capellades

3 de gener (10 h a 14 h) Sant Vicenç de Castellet

3 de gener (17 h a 21 h) Sant Fruitós de Bages

7 de gener (10 h a 14 h) Vila-seca

7 de gener (17 a 21 h) El Perelló

8 de gener (10 h a 14 h) L'Ametlla de Mar

8 de gener (17 h a 21 h) Tortosa

9 de gener (10 h a 14 h) Gandesa

9 de gener (17 h a 21 h) Flix

10 de gener (10 h a 14 h) Móra d'Ebre

10 de gener (17 h a 21 h) Falset

14 de gener (10 h a 14 h) Guissona

14 de gener (17 h a 21 h) Cervera

15 de gener (10 h a 14 h) Juneda

15 de gener (17 h a 21 h) Les Borges Blanques

16 de gener (10 h a 14 h) Reus

16 de gener (17 h a 21 h) Cambrils

17 de gener (10 h a 14 h) Salou

17 de gener (17 h a 21 h) Torredembarra

21 de gener (10 h a 14 h) Tàrrega

21 de gener (17 h a 21 h) Agramunt

22 de gener (10 h a 14 h) Alcover

22 de gener (17 h a 21 h) Montblanc

23 de gener (10 h a 14 h) Santa Coloma de Queralt

23 de gener (17 h a 21 h) Vilanova de Bellpuig

24 de gener (10 h a 14 h) Mollerussa

24 de gener (17 h a 21 h) Golmés

28 de gener (10 h a 14 h) Gelida

28 de gener (17 h a 21 h) Santa Margarida i els Monjos

29 de gener (10 h a 14 h) Vilafranca del Penedès

29 de gener (17 h a 21 h) Cunit

30 de gener (10 h a 14 h) Calafell

30 de gener (17 h a 21 h) El Vendrell

31 de gener (10 h a 14 h) Valls

31 de gener (17 h a 21 h) Tarragona

4 de febrer (10 h a 14 h) Alpicat

4 de febrer (17 h a 21 h) Lleida

5 de febrer (10 h a 14 h) Balaguer

5 de febrer (17 h a 21 h) Solsona

6 de febrer (10 h a 14 h) Sallent

6 de febrer (17 h a 21 h) Manresa

7 de febrer (10 h a 14 h) Gironella

7 de febrer (17 h a 21 h) Berga

11 de febrer (10 h a 14 h) La Vall d'en Bas

11 de febrer (17 h a 21 h) Sant Feliu de Pallerols

12 de febrer (10 h a 14 h) Torelló

12 de  febrer (17 h a 21 h) Manlleu

13 de febrer (10 h a 14 h) Tona

13 de febrer (17 h a 21 h) Vic

14 de febrer (10 h a 14 h) Girona

14 de febrer (17 h a 21 h) Salt

18 de febrer (10 h a 14 h) Blanes

18 de febrer (17 h a 21 h) Sant Feliu de Guíxols

19 de febrer (10 h a 14 h) Palamós

19 de febrer (17 h a 21 h) Palafrugell

20 de febrer (10 h a 14 h) La Bisbal d'Empordà

20 de febrer (17 h a 21 h) Llagostera

21 de febrer (10 h a 14 h) Banyoles

21 de febrer (17 h a 21 h) L'Escala

25 de febrer (10 h a 14 h) Figueres

25 de febrer (17 h a 21 h) Roses

26 de febrer (10 h a 14 h) Perpinyà

26 de febrer (17 h a 21 h) Puigcerdà

27 de febrer (10 h a 14 h) Bellver de Cerdanya

27 de febrer (17 h a 21 h) Ripoll

28 de febrer (10 h a 14 h) Camprodon

28 de febrer (17 h a 21 h) Olot

4 de març (10 h a 14 h) Vielha

4 de març (17 h a 21 h) Pont de Suert

5 de març (10 h a 14 h) La Pobla de Segur

5 de març (17 h a 21 h) Tremp

6 de març (10 h a 14 h) Sort

6 de març (17 h a 21 h) Oliana

7 de març (10 h a 14 h) Ponts

7 de març (17 h a 21 h) La Seu d'Urgell

11 de març (10 h a 14 h) Santa Coloma de Farners

11 de març (17 h a 21 h) Cassà de la Selva

12 de març (10 h a 14 h) Lloret de Mar

12 de març (17 h a 21 h) Pineda de Mar

13 de març (10 h a 14 h) El Masnou

13 de març (17 h a 21 h) Premià de Mar

14 de març (10 h a 14 h) Mataró

14 de març (17 h a 21 h) Granollers

18 de març (10 h a 14 h) Mollet del Vallès

18 de març (17 h a 21 h) Cerdanyola

19 de març (10 h a 14 h) Rubí

19 de març (17 h a 21 h) Terrassa

20 de març (10 h a 14 h) Sabadell

20 de març (17 h a 21 h) Sant Cugat del Vallès

21 de març (10 h a 14 h) L'Hospitalet

21 de març (17 ha 21 h) Santa Coloma de Gramenet

25 de març (10 h a 14 h) Cubelles

25 de març (17 h a 21 h) Sant Pere de Ribes

26 de març (10 h a 14 h) Sitges

26 de març (17 h a 21 h) Vilanova i la Geltrú

27 de març (10 h a 14 h) El Prat de Llobregat

27 de març (17 h a 21 h) Cornellà de Llobregat

28 de març (10 h a 14 h) Sant Feliu de Llobregat

28 de març (17 h a 21 h) Sant Boi de Llobregat

30 de març (10 h a 14 h) Alcanar

30 de març (17 h a 21 h) Sant Carles de la Ràpita

31 de març (10 h a 14 h) Amposta

31 de març (17 h a 21 h) Deltebre

1 d'abril (10 h a 14 h) Parets del Vallès

1 d'abril (17 h a 21 h) Caldes de Montbui

2 d'abril (10 h a 14 h) Sant Sadurní d'Anoia

2 d'abril (17 h a 21 h) Badalona

3 / 4 d'abril (10 h a 14 h) Igualada

3 / 4 d'abril (17 h a 21 h) Camp Nou